6

O mnie

Mostownica Łucja

W mojej rodzinie nie ma nikogo, kto by nie umiał gotować. Zatem grzechem byłoby się wyłamać. Z tym, że moja przygoda z kuchnią rozpoczęła się tak bardziej na poważnie (czyli krok dalej niż sałatki i pomaganie Mamie czy Babci) dopiero na studiach.

I jakoś tak wszystko powoli się rozkręcało… na trzecim roku studiów zaczęłam prowadzić bloga, nieco ponad pół roku później status „narzeczony” zmienił się na „mąż” i pojawiała się dodatkowa motywacja do codziennego gotowania obiadów i pieczenia słodkości (nie codziennie). Kulinarna internetowa przygoda trwa w najlepsze od ponad 3 lat i nie zapowiada się aby miała się skończyć

Coraz bardziej ciągnie mnie do ciast i ciasteczek i innych słodkich tworów i coraz częściej staję przed problemem „co na obiad?”
Po głowie chodzi mi założenie muffiniarni albo cukierni…

A skąd taka nazwa bloga? „777 przepisów Mostownicy Łucji” ? Otóż:

 • pod numerkiem miała się kryć docelowa ilość przepisów. 111 to nieco za mało, 666 zbyt szatańsko i stanęło na 777
 • mostownica – po skończyłam inżynierię mostową. Mostownica to baaardzo naciągany rodzaj żeński od mostowca i mostownica to to samo co podkład pod torami, ale na moście
 • Łucja – bo tak egzotycznie mam na imię

A dlaczego adres kuchnia.takieproste.pl? Bo gotowanie wbrew pozorom jest bardzo proste. Trzeba tylko chcieć wejść do kuchni i zacznie się magia!

Chcesz się ze mną skontaktować?

6 komentarze(-y) do O mnie

 • Aga  pisze:

  ta cukiernia, to naprawdę świetny pomysł:) sukces murowany

 • Babki i babeczki -podsumowanie akcji | Przepisy na ?  pisze:

  […] Kuchnia-takie proste […]

 • ew  pisze:

  Witam. Chciałam Panią uświadomić, że dania z ryb nie są daniami wegetariańskimi. Wegetarianie nie jedzą ryb. Żadni.

  • Łucja Łucja  pisze:

   Ok. To chyba jest na świecie wielu „wegetarian” ;)

 • agnozja  pisze:

  Pięknie dziękuję za przepisy na muffinki (i nie tylko). niestety, należę do tych mega opornych „kucharzących”, ale chęci wprost proporcjonalne do szybkiego (słowo klucz) pichcenia :) Twój sposób podania przepisu jest dla mnie błogosławieństwem :)
  Kłaniam się nisko – pozostaję blogowi wierna :) Dobrych, pachnących Świąt!

  • Łucja Łucja  pisze:

   Dziękuję bardzo :) również dobrych świąt życzę :)
   sama kiedyś nie wiedziałam co i jak, więc przepisy są pisane bardzo prosto i dosłownie, że czasem sam tekst jest trudniejszy od samego wykonania :)

Masz jakieś uwagi? Spodobał Ci się przepis? Wykorzystałaś (-eś) i wyszło? Napisz!

W komentarzu można używać tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>